Okres świąteczny i związany z nim koniec roku to czas planowania, wyznaczania celów na nadchodzący rok oraz ustalania postanowień noworocznych.

U większości z nas, postanowienia noworoczne są zazwyczaj te same od kilku lat, najbardziej popularne to: poprawię zdrowie – zacznę ćwiczyć, schudnę, zacznę zdrowo się odżywiać, rzucę palenie itp. Najwięcej z nich dotyczy tematu odchudzania i zdrowego trybu życia. W pierwszym miesiącu nowego roku efekt ich wyznaczenia widać w klubach fitness oraz siłowniach, które przeżywają wówczas oblężenie. Niestety, bardzo duża część tych postanowień umiera śmiercią naturalną najczęściej po dwóch miesiącach. Co zatem zrobić, aby wytrwać i osiągnąć wyznaczone cele?
Przede wszystkim wyznacz realne cele, możliwe do spełnienia i powieś je w widocznym miejscu.
Wykorzystaj metodę małych kroczków i podziel swoje cele na cały rok na poszczególne etapy realizacji, np. kwartalnie. Małe sukcesy będą Cię motywowały do dalszej realizacji swojego planu.
Znajdź przyjaciółkę/przyjaciela, który też ma podobne postanowienia i działajcie razem. Wspólne motywowanie przyniesie szybsze rezultaty.
Zacznij stopniowo wcielać plan w życie. Nie wszystko na raz. Całkowita reorganizacja twojego życia jest trudna i zazwyczaj po kilku dniach wracamy do starych nawyków.
Daj sobie czas, nie stresuj się, że znowu nie wytrwasz w swoich postanowieniach. Wewnętrzny spokój i harmonia doprowadzą Cię do osiągnięcia celu.