Co budzi w Tobie najlepsze emocje? Co wpływa, że czujesz się lepiej? Co sprawia, że się uśmiechasz? To pozornie podstawowe pytania, ale tak naprawdę mało kto ma odwagę lub zwyczajnie chce je sobie zadać.

Zdrowie i samopoczucie.

Czasem czekamy, aż wydarzy się coś niesamowitego. Szukamy radości w wielkich rzeczach, czekamy na coś spektakularnego, a tak naprawdę może wcale nie o to chodzi w życiu. Wspaniale, kiedy dzieją się rzeczy wielkie i tak pozytywne, że na ich wspomnienie uśmiech nie schodzi z naszych twarzy jeszcze przez najbliższe miesiące. Jednakże często usilnie wyczekując nadejścia samych wielkich rzeczy w życiu i ciągłe ich planowanie sprawia, że nie dostrzegamy w życiu ogromnej wagi małych radości. Małych rzeczy, które również mogą mieć naprawdę znaczący wpływ na nasze samopoczucie-sprawić, że czujemy się docenieni, szanowani, potrzebni albo po prostu zwyczajnie powodują, że się uśmiechamy i czujemy znacznie lepiej w danej sytuacji.

 

Te rzeczy są tak naprawdę cały czas w zasięgu naszej ręki, dzieją się być może nawet regularnie, ale my ich nie dostrzegamy, nie zwracamy na nie uwagi. Czasem zwykły uśmiech obcej osoby w naszą stronę, zwykła życzliwość w postaci klasycznego „dzień dobry, miłego dnia” czy chociażby jakiekolwiek inne miłe słowo w naszą stronę, które sprawia, że wytwarza się w nas pozytywna energia i jesteśmy już dobrze nastawieni na całą resztę dnia. Ta naprawdę dostrzeganie tych małych rzeczy sprawia, że inaczej widzimy nasz dzień. Dostrzeganie małych życzliwości w naszym kierunku może być kluczowe dla naszej dalszej postawy i naszego dalszego spojrzenia na pewne sprawy. Nasze nastawienie może wpłynąć na bardzo wiele rzeczy, które dzieją się bezpośrednio w naszym życiu. Nasze reakcje w pewnych sytuacjach są kluczowe dla postawy jaką faktycznie przyjmiemy i jaki będzie nasz sposób myślenia o pewnych tematach, jaka będzie nasza perspektywa w danym temacie. Musimy częściej pozwalać sobie na pozytywne emocje w codzienności, a wszelkie negatywne bodźce, które nam odbierają tę radość z codzienności czasem warto odstawić na bok.