Wybieranie konkretnych liczb w przypadku gier lotto to trudne zagadnienie. W jaki sposób można wybierać liczby lotto i która metoda teoretycznie jest najbardziej opłacalna?
Wiele osób zwraca jednak uwagę na to, które liczby wypadają częściej w danym czasie. Jest to teoria liczb zimnych i gorących. Wykaz tych liczb w przypadku takiej gry jak duży lotek, często można znaleźć na różnych stronach internetowych. Znajomość tych numerów ma zwiększyć prawdopodobieństwo trafienia. Należy jednak pamiętać, że kule, które są używane do losowania są dość często wymieniane. Dlatego nie warto jest zbyt często liczyć na częstsze lub rzadsze wypadanie liczb ze względu na ich niedoskonałości.

Wygrane pieniądze

Numery lotto mogą być wybierane również ze względu na istotne daty lub są to po prostu ulubione liczby danej osoby. Wielu graczy uważa jednak, iż typowanie przez cały czas tych samych liczb daje mniejszą szansę wygrania. Lepiej więc zmieniać zestawy w przypadku każdego losowania. Statystyki natomiast częściowo potwierdzają tę tezę, ponieważ najwięcej wygranych zapewniła do tej pory metoda chybił trafił. W przypadku tej opcji numery zazwyczaj nie powtarzają się.