Boże Narodzenie to jeden z najważniejszych, najbardziej wyczekiwanych okresów w roku. Magia świąt sprawia, że zachowujemy się inaczej i patrzymy bardziej optymistycznie na ludzi. To również czas, który spędzamy z rodziną, z najbliższymi, z przyjaciółmi. Pandemia pokazała nam, jak ważne są relacje międzyludzkie i dlaczego należy o nie dbać. Wiele osób zastanawia się zatem, jakie prezenty przygotować pod choinkę, by uradować najbliższych i wywołać uśmiech na ich twarzy? Jest na to kilka sprawdzonych sposobów.

Prezenty spersonalizowane. Ciekawe informacje

Nie chodzi o to, by wydać mnóstwo pieniędzy na prezenty, ale o symboliczne obdarowanie bliskich. Upominek ma być wyrazem naszej bliskości, uczucia, ma być symbolem pamięci. Popularnością cieszą się prezenty spersonalizowane. Może to być piękny kalendarz ścienny ze zdjęciami rodzinnymi, który ucieszy każdego. Będzie doskonałą pamiątką na długie lata, nie tylko na zbliżający się rok kalendarzowy. Może to być notatnik z imieniem obdarowanego na okładce. Popularnością cieszą się także breloki do kluczy z wizerunkiem ukochanej osoby czy pupila. Pomysłów jest mnóstwo. Powstaje coraz więcej firm, które sprostają nawet najbardziej wymagającym klientom.

Karta podarunkowa do ulubionego sklepu.

Większość sklepów sprzedaje, nie tylko przed świętami, karty podarunkowe, które można wykorzystać przez 12 miesięcy. To doskonały sposób na prezent, jeśli wiemy, że osoba obdarowana korzysta z zakupów w tym właśnie sklepie. Kwotę karty wybieramy w zależności od własnych zasobów finansowych. Taki upominek zawsze jest trafiony i na pewno ucieszy osobę obdarowaną.

Liczą się przeżycia, emocje, a nie rzeczy materialne.

Współczesne tempo życia sprawia, że otaczamy się przedmiotami ( często luksusowymi), które jednak nie potrafią nas cieszyć. Dlatego też dla wielu osób ważniejsze są przeżycia, emocje, relacje. Sfera duchowa zaczyna odgrywać ważniejszą rolę niż ta materialna. Dlatego też można na Święta podarować komuś prezent, który wywoła wielu pozytywnych uczuć. Może to być bilet na koncert ulubionego zespołu, pakiet w SPA czy wyjazd z ukochanym do uroczego pensjonatu. Taki podarunek ucieszy bardziej niż kolejne drogie perfumy czy elegancki portfel. Oczywiście, by prezent był trafiony należy znać osobę obdarowaną.

Oddam Ci mój czas…

Dla osób starszych, naszych rodziców, dziadków nie liczą się dobra materialne, upominki. Ucieszy ich obecność rodziny przy wspólnym stole, niespieszna rozmowa, wspólne upieczenie ciasta czy po prostu wyjście na spacer. Okres pandemii pokazał nam, że są wartości, których nie można zastąpić niczym innym. Liczy się drugi człowiek, jego obecność, uśmiech, serdeczność. Dlatego też najlepszym prezentem dla osób starszych będzie poświęcony im czas, bez spoglądania na zegarek. Warto o tym pamiętać przygotowując świąteczne upominki.

Święta są czasem wyjątkowym. Prezenty zaś powinny być jedynie dodatkiem do świętowania i miłym urozmaiceniem tego czasu. Pamiętać należy, że nie liczy się cena upominki, ale zaangażowanie obdarowującego i jego starania. Bo najlepszym prezentem będzie uśmiech skierowany w stronę drugiego człowieka. Bezcenne.