Wielu z rodziców, kiedy zaczynają się wakacje, zastanawia się jak zaplanować wyjazd, by pociechy nie dokazywały ciągłym narzekaniem o nudzie. Jest wiele różnych kierunków na taki wakacyjny wypad i dzisiaj pokażę wam, jakie atrakcję czekają na Wasze potomstwo, jeśli zdecydujecie się pojechać w Pieniny.
Otóż jest to drugi po Tatrach, kierunek wycieczek Polaków, jeśli decydują się spędzić wczasy w górach.

Elektrownia wodna w Niedzicy.
Ogrom elektrowni i sama zapora robią spore wrażenie. Zbiornik zalewu mieści 232 mln m³ wody, powierzchnia zalewu to aż 1226 ha, a jego głębokość przed zaporą w normalnych warunkach wynosi całe 42 m. Jeśli zdecydujemy się na przewodnika, możemy wraz z naszymi pociechami pozwiedzać pomieszczenia technologiczne elektrowni, w których znajdują się urządzenia do produkcji prądu, a także tunel podziemny. Miejsce naprawdę warte odwiedzenia.

Spływ Przełomem Dunajca.
Twoje dzieci lubią wodę? W takim razie ta atrakcja nie może was ominąć! Spływ Dunajcem, jest znaną na całą Polskę atrakcją, która wiedzie przez malownicze Pieniny. Podczas spływu jest tak wiele przepięknych krajobrazów, że czasami aż nie wiadomo, czy robić zdjęcia, czy zamiast tego, po prostu delektować się chwilą i wczuć się w moment. Tradycja organizowania spływów sięga 1831 roku!

To jedynie dwie, z wielu atrakcji, które będziecie mogli zwiedzić jeśli wybierzecie się w Pieniny.
Przygoda czeka! Walizka w dłoń i wyruszamy!

Artykuł powstał przy współpracy z https://tamideblog.pl/w-polsce/pieniny/