Paryż, czyli stolica Francji to miejsce, do które jest celem wielu wypraw, zwłaszcza zakochanych. Jest kojarzony z romantycznymi uliczkami. Któż nie chciałby odbyć romantycznego spaceru w blasku księżyca w tle mając wieżę Eiffla? Paryż oferuje zwiedzającym wiele atrakcji – parki, muzea czy zabytkowe budynki. Myślisz Paryż co warto zobaczyć? Musisz koniecznie przeczytać poniższy tekst.
Paryż sam w sobie jest atrakcją. Sama wycieczka do Paryża to atrakcja, o której wielu marzy. Wybierając się do stolicy Francji, trzeba dokładnie zaplanować wycieczkę, by dotrzeć do najważniejszych punktów miasta.

Paryż co warto zobaczyć?

Wystarczy długo spacerować po Paryżu, by poczuć jego klimat. Nie trzeba przy tym odwiedzać konkretnych miejsc i atrakcji.Jednak wizyta w Paryżu nie może odbyć się bez odwiedzin w Luwrze, bez wjazdu na Wieżę Eiffla, czy bez spaceru po Montmartre. Oczywiście to nie wszystkie miejsca warte zobaczenia w stolicy Francji. Można powiedzieć, że za każdym rogiem czeka na zwiedzających ciekawa atrakcja.

Główną atrakcją Paryża, którą każdy chce zobaczyć jest Wieża Eiffla. Nawet jeśli masz lęk wysokości, nie musisz wjeżdżać na samą górę. Wystarczy podejść pod wieżę i podziwiać jej monumentalnego wyglądu. Kolejna atrakcja warta zobaczenia to Łuk Triumfalny, dumnie stojący przy Place Charles de Gaulle. Legendarna katedra Notre Dame w Paryżu to kolejna atrakcja, którą warto zobaczyć. To niezwykłe miejsce, ma swoją historię i legendę. Warto ją zobaczyć zarówno za dnia, jak i nocą, by odkryć jej niepowtarzalny klimat.

Najsłynniejsze muzeum świata, czyli Luwr, to must have wizyty w Paryżu. W jego zasobach znajdują się najsłynniejsze dzieła sztuki na świecie. Atrakcją Paryża jest także ulica Moulin Rouge, czyli miejsce narodzin kankana. To miejsce, które w dawnych czasach było odwiedzane głównie przez mężczyzn, którzy poszukiwali rozrywki. Będąc w Paryżu nie może zabraknąć wizyty w Wersalu. Ta królewska siedziba co prawda znajduje się poza Paryżem, ale łatwo do niej dojechać publiczną komunikacją. Ogrod y pałacu wersalskiego można zwiedzić na rowerze. Warto zobaczyć także najbrzydszy budynek w Paryżu, czyli Wieżę Montparnasse. Budynek stoi w centrum miasta i nie pasuje architektonicznie do całości. Jednak z jego z jego szczytu można podziwiać Wieżę Eiffla i cały Paryż.

Paryż to miasto idealne na romantyczną wycieczkę we dwoje, ale również rodzinny wyjazd z dziećmi. Wycieczkę po Paryżu należy odpowiednio zaplanować, by móc obejrzeć te atrakcje, które najbardziej przypadną nam do gustu.