Vintage w aranżacji wnętrz udowadnia, że dobry design z wiekiem nie starzeje się, a nabiera wartości stając się pożądanym. Styl vintage sprawdzi się w każdym wnętrzu. Jego ponadczasowość gwarantuję, że elementy wystroju nigdy nie wyjdą z mody. Do łask wracają produkty kultowe, popularne w czasach PRL-u, między innymi fotel 366 Chierowskiego, dawna porcelana, ceramika lub szkło, a także dawne stoły i krzesła kuszące wyszukaną elegancją. Odnawiane są dawne meble, które pozostały na strychach po przodkach.

Styl vintage wyróżnia się specyficzną paletą wykorzystanych barw, które są nieco wygaszone, aczkolwiek jednocześnie mocne. Najczęściej spotyka się krzesła i stoły w kolorach brązu, pomarańczy, żółci i zieleni. Wprowadzając styl vintage do wnętrza, należy wyszukać meble i przedmioty w duchu retro. Można znaleźć je na strychach, w piwnicach lub mieszkaniu babci, a także w antykwariatach, czy na pchlich targach.

Nowe stare stoły i krzesła, czyli styl vintage w Twoim mieszkaniu

Ale meble w stylu vintage znaleźć można także (a może przede wszystkim) w sklepach, które gwarantują, że będziesz ich pierwszym właścicielem. Czym wyróżniają się meble vintage? Proste stoły i krzesła o drewnianej konstrukcji, wzbogacone o kolorową tapicerkę idealnie wpasują się w aranżację retro.

Styl vintage w urządzaniu wnętrz charakteryzuje się zestawieniem matowych faktur flauszów i lnu z lekko połyskującymi, ciężkimi aksamitami. Zdarza się także wykorzystanie bawełny i poliestru. Pożądane są mocne i wyraziste zestawienia kolorystyczne z jednym wiodącym motywem przewodnim, aby wnętrze vintage nie wydawało się zbyt pstrokate.

Styl vintage osiągnąć można poprzez wprowadzenie wyszukanych mebli do nowoczesnych

wnętrz lub odwrotnie – współczesne elementy można wprowadzić do starego wnętrza. Gwarantem uzyskania pożądanego efektu stylu vintage jest właśnie to łączenie starego z nowym. Czy krzesła i stoły stylu vintage pasowałby do Twojego wnętrza?

Kategoria: mieszkanie