W XXI nie wątpliwie królują social media czyli portale społecznościowe, jednak niestety wiele osób uważa, że social media są złe, ponieważ nie otrzymujemy żadnej konkretnej wiedzy czy też wartości, jednak czy faktycznie tak jest?
Dzisiaj to przeanalizujemy.

Zacznijmy od tego, że jeśli chcemy marnować czas i tak będziemy go marnować, nie ważne czy na social mediach czy na mieście, jednak kiedy chcemy się rozwijać to Social media to idealne miejsce, dlaczego?
Spójrzmy na przykład na wszystkim znanego Instagrama, faktem jest, że wiele kont jest stricte gwiazd które dodają swoje fotki z wakacji lub codziennego życia, jednak nie zawsze, ponieważ istnieje wiele kont, stricte rozwojowych, na przykład “biznesowe_inspiracje” który pokazuje stricte jak prowadzić biznes, oraz wrzucają tam ciekawostki na temat biznesu z których możemy czerpać wiedzę – https://www.instagram.com/biznesowe_inspiracje/
Jednak czy to wszystko? Oczywiście, że nie! istnieją także profile na przykład o modzie i tutaj warto sprawdzić profil o nazwie “moda.meska_klub” profil stricte o modzie męskiej, oraz o poradach jak być modnym facetem, oraz ciekawe wskazówki w relacji z kobietami – https://www.instagram.com/moda.meska_klub/

Takich profili istnieje oczywiście całe multum i co jest najlepsze?

Że to jest darmowa wiedza na wyciągnięcie ręki, nie trzeba nawet z domu wychodzić, aby się dowiedzieć czegoś ciekawego i nowego.

Jednak czy z social mediów możemy zarabiać?

Tak i tutaj pewnie wiele osób zapyta – “jak?” Sprawa jest bardzo prosta, jeżeli posiadamy jakąś pasję, czy też wiedzę, możemy założyć tematyczne konto właśnie na Instagramie i tam dodawać regularnie posty, w skrócie chodzi o tworzenie dobrego kontentu, możemy równie dobrze zostać influencerem i notabene ten zawód zyskuje coraz większe zainteresowanie i coraz więcej osób decyduje się na taką pracę, a najlepsze jest to, że to również praca poprzez social media.