Obecnie w internecie możemy odnaleźć bardzo wiele wszelkiego rodzaju programów do fakturowania. Jedne są mniej inne bardziej rozbudowane w zależności od tego czy są darmowe czy też trzeba za nie uiścić jakiekolwiek opłaty. Gdzie bezpłatna licencja wcale nie oznacza, że dany produkt jest chociażby w najmniejszym stopniu gorszy od tego, który otrzymujemy w wersji płatnej. Wszystko, bowiem zależy jedynie od tego, jakie są nasze wymagania i indywidualne preferencje.

Biznes – faktury

Im one mniej skomplikowane tym mamy zdecydowanie większą szansę na skorzystanie z opcji bezpłatnego oprogramowania. A wówczas w nim znajdziemy takie opcje jak możliwość wystawienia faktury vat, noty korygującej, noty odsetkowej, upomnienie o przedawnieniu terminu zapłaty czy też druku potwierdzającego uregulowanie należności. To są, bowiem podstawowe opcje, które posiada praktycznie każdy program do fakturowania. Z resztą do niedawna jeszcze tylko te możliwości były dla nas dostępne.

Dziś jednak nawet w wersji darmowej mamy możliwość pobrania programu, który dodatkowo będzie umożliwiał wygenerowanie również dodatkowych dokumentów takich jak wszelkiego rodzaju umowy, faktury pro forma czy też wszelkiego rodzaju zaświadczeń. Po za tym niektóre z takich programów do fakturowania są również wyposażone w system CRM, który umożliwia zapisywanie odpowiednich kontrahentów i tworzenia ich bazy. Wówczas dostępne są dla użytkownika również rozbudowane analizy pozwalające na dokładne prześledzenie wszystkich transakcji związanych z daną firmą lub osobom.