Wypełniona starożytnymi miastami , tradycyjnym stylem życia, nietkniętymi terenami wiejskimi i uderzającymi krajobrazami, Mołdawia oczaruje serce każdego podróżnika, czyni ją to wyjątkową wśród innych krajów w Europie.

Mołdawia – podstawowa informacje.

Mołdawia może pochwalić się historią sięgającą tysięcy lat. Dzięki temu będąc na miejscu zauważymy wiele stanowisk archeologicznych. Warto jest zapoznać się z dziedzictwem kulturowym. W rzeczywistości w całym kraju odkryto antyki, w tym broń, przybory kuchenne, a nawet antyczną biżuterię.
Mołdawia słynie z dobrego wina. Warto zauważyć, że zazwyczaj pobyt w tym kraju nie będzie drogi. Zarówno jeżeli chodzi o zakwaterowanie, jedzenie jak i transport.

Jeżeli planujesz wyjazd i chcesz wiedzieć, co będzie najlepsze, to zapraszamy na przewodnik Mołdawia zwiedzanie.

Zdecydowana większość turystów zaczyna poznawania Mołdawii od wizyty w stolicy
Mimo że miasto przeżyło serię okropności, między innymi zostało zniszczone przez II wojnę światową i trzęsienie ziemi, to nadal jest miejscem, które zarówno mieszkańcy jak i turyści chętnie odwiedzają.

Większość muzeów Mołdawii znajduje się właśnie w Kiszyniowie, w tym Muzeum Wojska, Narodowe Muzeum Etnografii i Historii Narodowej, Narodowe Muzeum Archeologii i Historii oraz Narodowe Muzeum Sztuki .
Kiszyniów to jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Mołdawii i powinno być numerem jeden na liście.
Kolejną atrakcją na liście jest będąc drugim co do wielkości miastem Tyraspol. Wędrując po zakątkach Tyraspola, poczujesz się dziwnie, miasto jest niesamowicie ciche. Zupełnie inaczej niż jakiekolwiek inne miasta, które odwiedzisz podczas podróży do Mołdawii. W jego parkach wciąż widoczne są ślady Związku Radzieckiego.
Ostatnim miejscem na liście jest Soroka. Co nas tam czeka? Widok imponującej twierdzy. Miasto, w którym żyje się całkiem inaczej. Nazywane Romską stolicą Mołdawii, to zdecydowanie najbogatsze miasto Mołdawii. Wybierając się na wycieczkę w ten rejon, z całą pewnością warto jest zarezerwować sobie więcej czasu i poczuć leniwy klimat.