Wybierając się w podróż z psem w góry musimy być przygotowani na każdą ewentualność. Taki wyjazd należy odpowiednio wcześnie i dokładnie zaplanować. Począwszy od sprawdzenia szlaków ( czy mogą wchodzić tam psy), poprzez noclegi( opcja noclegu ze zwierzęciem), aż do zabrania wszystkich niezbędnych rzeczy. Spakowanie się na wędrówkę w góry to nie lada wyzwanie. Należy zabrać wszystko co niezbędne, ale pamiętać o tym , aby ciężar naszego ekwipunku był jak najmniejszy. Zdecydowanie brak zbędnego balastu ułatwi i umili nam wędrówkę.

Niezbędny sprzęt do wędrówki z psem.

Istnieją jednak takie rzeczy, które musisz mieć przy sobie podczas wędrówki z czworonogiem, bez nich ani rusz. Oto niezbędnik, czyli must have, które musisz ze sobą zabrać.

  • Książeczka zdrowia psa wraz ze wszystkimi aktualnymi szczepieniami. Jeżeli wybierasz się na wycieczkę za granicę potrzebny będzie również paszport.
  • Prywatny identyfikator. Czasem może okazać się bardzo pomocny np. podczas odnalezienia psa, gdy nagle oddali się od nas za daleko. Taki identyfikator najlepiej przypiąć do obroży. Znajduje się na nim imię psa, numer do właściciela, opcjonalnie czasem nawet adres. Jeżeli ktoś znajdzie naszego pupila będzie wiedział do kogo należy i skontaktuje się z właścicielem.
  • Smycz. Najlepiej dłuższa, aby pies mógł swobodnie się poruszać. W terenie sprawdzą się świetnie smycze z amortyzatorem.
  • Szelki. Są dużo wygodniejsze i praktyczniejsze niż obroża, która nieraz poddusza psa.
  • Miska i woda niegazowana. Tak jak i Tobie psu także potrzebna jest woda. Na wędrówki bez niej ani rusz. W sklep ach można kupić małe składane miseczki silikonowe, są bardzo lekkie i nie zajmują dużo miejsca.
  • Preparat na kleszcze. W terenach leśnych bardzo łatwo o złapanie niechcianego lokatora. Najlepiej spryskać wcześniej naszego pupila preparatem o działaniu odstraszający na kleszcze i komary, które potrafią także być uciążliwe.
  • Kaganiec. W niektórych miejscach może być regulaminową koniecznością.

Pamiętaj, że jeżeli dobrze przygotujesz się do takiego wypadu będzie on przyjemny i unikniesz stresujących sytuacji.