Sposoby na domowe maseczki.

Nie chcesz już chemicznych rewolucji, które czasem płatają ci figla, niszczą włosy, powodują problemy z  włosami po zabiegach fryzjerskich, niszczą włosy, oraz skórę głowy. Przed tobą wspaniałe maseczki domowej produkcji.

Przepisy na domowe maseczki, które są proste w przygotowaniu w domowym zaciszu:

I. Maseczka z jaj:

2-3 sztuki jaj należy wbić do miseczki i roztrzepać. Gotową maseczkę nałożyć na włosy i pozostawić przez ok. kwadrans, a po tym czasie możesz przejść do spłukiwania wodą. Ilość jaj możesz zwiększyć jeśli masz bardzo długie włosy, tak aby maseczka pokryła ich cała długość.

Jeśli po kwadransie przechodzimy do spłukiwania maseczki i maseczka ta nie schodzi tak do końca z włosów, to możesz użyć szamponu.

Nie stosuj w tym zabiegu suszarki, by włosy wyschły naturalnie. Chyba że gdzieś się spieszysz.

Suszarka i prostownica bardzo niszczą włosy, a ty chcesz je mieć zdrowe i lśniące.

Maseczka z jaj oraz z soku cytrynowego:

Ta maseczka wymaga świeże 2 -3 sztuki jaj oraz wyciśnięty sok z cytryny. Wykonana mieszanka z podanych składników odżywi włosy. Zmieszane składniki naniesiesz na włosy i odczekasz ok. 30 minut, tak aby maseczka wniknęła głęboko w każdy włos. Po czasie spłukujesz maseczkę i włosy naturalnie wysuszasz.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że maseczki to wspaniały sposób na zdrową kondycję włosów. Gdyż zdrowe i naturalne włosy to podstawa, by móc działać, tworzyć wymyślne fryzury, koki, warkocze, czy inne pomysłowe plecenia włosów.