Masz od 20 do 30 lat? To powinnaś wiedzieć jakich kosmetyków używać w tym wieku. Ponieważ kosmetyki zostały podzielone na pielęgnacyjne, regeneracyjne, ochronne etc., tym bardziej musisz wiedzieć co wybierać do swojej skóry. Które z dostępnych na rynku kosmetyków pielęgnacyjnych ciała dla 20-30 latków są najlepsze?
O pielęgnacji skóry trzeba pamiętać jeszcze za młodych czasów, mając 20-30 lat. Podstawą wszelkich działań kosmetycznych jest stosowanie: wody i mydła, płynów micelarnych oraz kremu nawilżającego. Cała reszta to dodatki, o których sobie powiemy.
20-30 lat jest ciekawym okresem w życiu każdej dziewczyny. Rytm życia bardzo przyspiesza: albo praca albo studia, oba te zajęcia wymuszają pracę na 12 godzin z dojazdem etc. włącznie. Jednocześnie organizm człowieka starzeje się i metabolizm zwalnia, szczególnie gdy mamy prace intelektualną, to musimy pamiętać o aktywnym fizycznie odpoczynku. Wszystko to ma wpływ na wygląd naszego ciała, w szczególności skóry – nie tylko cery, skóry na twarzy.
Mają 20-30 lat trzeba pomyśleć już o nawilżaniu skóry pod oczami. To ona najwcześniej daje nam znać, że się starzejemy. Jest ona bardzo cienka i delikatna. Taki krem pod oczy warto stosować i rano i na noc. Wówczas pielęgnacja skóry sprawi, że nie będziemy tak szybko się starzeć w okolicach oczu. Dobrze by było żeby taki kosmetyk zawierał kwas glikolowy. To on odpowiada za naprawę kondycji skóry, szczególnie twarzy. Jeżeli zauważasz, że krem nawilżający nie radzi sobie z całością skóry ciała, to weź pod uwagę również oleje, to one nawilżą skórę lepiej niż cokolwiek innego. Na trądzik używaj toników z cynkiem. Nawet w tym wieku musisz pamiętać o kremie na noc. W nocy spędzasz połowę 24 godzin, no może nieco mniej. Dlatego krem na noc jest bardzo ważny.