Kryptowaluty są coraz bardziej znane. Ich globalizacja oraz zdecentralizacja sprawiają, że mają w sobie duży potencjał żeby być pieniądzem przyszłości. Internetowe jednostki pieniężne jak wszystko, ma również swoje wady.

łatwość dla przestępstwa

Dla niektórych anonimowość Bitcoin jest zaletą. Nie mniej jednak brak danych o korzystających może stanowić wspaniałe warunki do rozwoju przestępstwości. Przy operacjach wirtualnymi pieniędzmi prosto obejść prawo.

Nieodwracalność transakcji

Operacji na BTC niestety nie można cofnąć. W sytuacji, gdy zleceniodawca przelewu pomyli adres, żadna instytucja nie zwróci wirtualnych pieniędzy — jak w przypadku tradycyjnej transakcji.

trudna kreacja

Teoretycznie jest możliwość wykopania BTC w domu, wykorzystując moc obliczeniową własnego komputera. W praktyce ten proces jest bardzo trudny do realizacji, z powodu dużego zainteresowanie przy danej ilości monet. Coiny można nabyć na przykład na giełdzie.

Mały poziom akceptacji

Mimo rosnącej popularności kryptowalut wiele firm jeszcze nie akceptuje ich jako środek zapłaty. Taki stan wynika z tego, że BTC jest wciąż nowy i nadal nie zyskał powszechnego zaufania. Na szczęście, ta sytuacja się zmienia na plus dla wirtualnych pieniędzy.

Jeśli już znasz kryptowaluty Bitcoin (sprawdź: https://cryptotoq.pl/category/blog/) od stron słabych, to z pewnością będzie ci łatwiej zdecydować, czy warto podjąć ryzyko związane z walutą BTC.