Minimalizm ma na nas wpływ w każdej sferze życia. Często jest tak, że robiąc gruntowne porządki i pozbywają się przedmiotów, które nas nie cieszą, mamy ochotę wprowadzić również minimalizm do naszego odpoczynku czy sfery zdrowia psychicznego-np. eliminując czy odcinając się od toksycznych relacji. Gdy bierzemy się za porządki, nie podpatrujmy jak robią to inni. Nie zakładajmy też z góry, że jednego dnia wysprzątamy całe mieszkanie od stóp do głów. Jeśli najbardziej lubisz sprzątać w szufladach, wyjmując wszystkie rzeczy na podłogę, ponieważ mamy “szerszy wgląd”-rób tak.

Piękny dom

Jeśli wolisz patrzeć rzecz po rzeczy, bez wyjmowania z szuflad- również nie ma problemu. Ważne żeby wyrobić swój styl i rytm sprzątania. Zacznijmy od przedmiotów i sfery naszego domu, która budzi w nas największą frustrację, którą mieliśmy ochotę posprzątać już miesiąc temu, ale za bardzo nie było na to czasu. Na początek wyrzućmy stare gazety, ulotki, jednorazowe gadżety reklamowe (,które w większości kompletnie nas nie cieszą) oraz przeterminowane produkty. Później zastosujmy zasadę opartą na założeniach z książki Marie Kondo. Pozostawmy w naszym życiu to co sprawia nam radość. To co nam służy, pomaga w codzienności, ułatwia życie i to co rzeczywiście nam się pdooba. Zostawmy to co jest zgodne z nami i naszym stylem.

Co z tego, że wiodącym trendem tego sezonu jest panterka, skoro ty źle się w niej czujesz. Pozbądź się jej ze swojego życia lub sprzedaj daną rzecz. Określ zgodnie ze swoim “sercem” to co naprawdę Ci się podoba.Najatrakcyjniej się czujemy, gdy żyjemy w zgodzie ze sobą, jemy co chcemy, ubieramy się i działamy w życiu na swoich zasadach. Nie ma sensu udawać kogoś kim się nie jest. Spójrz np. na swoją półkę z kosmetykami. Czy cieszy Cię jej widok, czy zachęca Cię do korzystania z nich? Czy czujesz się zmotywowana do dbania o siebie, patrząc na tą półkę? Czy dobrze czujesz się mając na sobie ten mocno napigmentowany rozświetlacz w szampańskim kolorze? Czy lubisz siebie z wytuszowanymi rzęsami? Sprzątając przyglądasz się sobie i swoim potrzebom. Zaczynasz widzieć, kim naprawdę jesteś. Robiąc porządki ze sobą i swoją przestrzenią osobistą, już zawsze będziesz umiała odnaleźć swoje prawdziwe potrzeby.