Wakacjez psem

Domki w górach

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo zwierzaki przeżywają rozłąkę z ukochanym właścicielem. Dlatego też do naszego ośrodka mogą Państwo przyjechać razem ze swoim pupilem. Za jego pobyt na terenie naszego obiektu zapłacą Państwo jedynie 10zł/za dobę. Zapraszamy do przyjazdu do Złotego Potoku Resort razem ze swoimi zwierzętami i wspólnie cieszcie się przepiękną górsko-jeziorną okolicą.

Regulamin przebywania zwierząt na terenie naszego ośrodka znajdą Państwo (w dziale Pobyty zwierząt).

Wszyscy właściciele czworonogów starają się jak najczęściej przebywać ze swoim pupilem. Zwłaszcza czas wakacji czy urlop może dać ku temu wiele okazji. Wbrew pozorom, zorganizowanie wyjazdu z całą rodziną i psem nie jest takie trudne oraz skomplikowane.

Poniżej przedstawiamy Wam listę zadań, które powinniście wykonać przed wybraniem się w podróż ze swoim zwierzakiem.

  • Przede wszystkim trzeba zastanowić się nad tym, jakim środkiem lokomocji udacie się w wybrane przez Was miejsce. Najlepszy jest oczywiście przestronny samochód. Jeśli wiecie, że Was pies dobrze czuje się w pociągu – wybierzcie ten rodzaj transportu. Najważniejsze jest to, aby Was pupil przez całą podróż czuł się jak najlepiej, bo to gwarantuje także Wasze dobre samopoczucie.

  • Przed wyjazdem umówcie się na wizytę u weterynarza. Doradzi Wam jaki środek najlepiej uchroni Waszego zwierzaka przed kleszczami, ugryzieniami czy skaleczniami. Poza tym, warto też zorientować się, czy w pobliżu miejsca Waszego wakacyjnego czy urlopowego pobytu znajduje się lekarz weterynarii.

  • Sporządźcie dokładną listę rzeczy, które będzie potrzebował Wasz pies już po dotarciu na miejsce wypoczynku. Należy pamiętać o smyczy, obroży, kagańcu, ulubionych zabawkach Waszego pupila, posłaniu, jego ulubionym jedzeniu. Ważne jest też to, aby pies posiadał identyfikator lub jakiekolwiek inne oznakowanie z Waszym adresem lub chociażby numerem telefonu, które w razie oddalenia się zwierzaka, szybko pomoże Wam go namierzyć. Weźcie też jego aktualną książeczkę zdrowia.
Każdy z nas wie, jak trudno przychodzi nam zaklimatyzowanie się w nowym miejscu. Tak samo na zmiany reagują zwierzęta. Dlatego jeśli dotrzecie już do swojego ośrodka wypoczynkowego, oprowadźcie psa po jego terenie. Dzięki temu nowe otoczenie nie będzie dla niego zbyt przerażające. Nie pozwólcie na to, aby oddalił się od Was, tylko towarzyszcie mu na każdym kroku.

Zawsze sprzątajcie po swoim psie, a podczas spacerów miejcie dla niego butelkę z wodą. W miejscach tłocznych czy bardziej uczęszczanych przez innych turystów, nie spuszczajcie go ze smyczy.

Czasem podczas wakacyjnego rozleniwienia łatwo zapomnieć o sprawach oczywistych, ale jeśli sporządzicie sobie listę zadań, możecie mieć pewność, że urlop będzie udany zarówno dla Was, jak i dla Waszego psa.